Odzyskaj Swoje Odszkodowanie z Nami

Ogłoszenie jest nieaktualne, ale jeśli jesteś zainteresowany prześlij zapytanie do ogłoszeniodawcy być może oferta będzie ważna w przyszłości.

Lokalizacja: dolnośląskie
Data: 2015-02-16, 07:14:12

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, bez dodatkowych formalności, z samą polisą OC możemy poruszać się po: 

  • wszystkich krajach członkowskich Unii
  • Islandii
  • Liechtensteinie
  • Norwegii
  • Chorwacji
  • Szwajcarii

Zieloną Kartę musimy posiadać, gdy jedziemy do pozostałych krajów europejskich (np. Serbia-Czarnogóra czy Macedonia) oraz na Bliski Wschód. Większość krajów Europejskich podpisało tzw. wielostronnego porozumienie gwarancyjne, zgodnie z którym przypuszcza się, że każdy pojazd z tablicą rejestracyjną ma polisę OC, z której można pokryć wyrządzone przez kierowcę szkody.

Załóżmy, że jesteśmy poszkodowani w wypadku w jednym z krajów UE pierwszym krokiem jest spisanie tzw. zgłoszenia szkody. Wystarczy spisać na kartce dane sprawcy szkody, czyli m.in. numer polisy, nazwę ubezpieczyciela, dane identyfikacyjne samochodu oraz sprawcy i narysować rysunek poglądowy.

Jeśli mamy polisę AC z opcją assistance, czyli pomocy w razie wypadku czy awarii, trzeba zadzwonić zgłosić szkodę oraz poprosić o interwencję. Będzie ona polegała na odholowaniu samochodu do warsztatu i pokryciu kosztów jego naprawy. 

 

Po powrocie do Polski należy zgłosić się do Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Biuro na podstawie danych dotyczących sprawcy szkody przekaże informację, w jakim zakładzie ubezpieczeń sprawca zdarzenia był ubezpieczony oraz kto jest jego reprezentantem ds. roszczeń działającym w Polsce. Zwykle będzie to polskie towarzystwo ubezpieczeń. Ono przeprowadza postępowanie likwidacyjne, przy czym, jeśli nie zamknie sprawy do 90 dni od daty zgłoszenia roszczenia, w ciągu 60 dni nie zlokalizowano, kto był ubezpieczycielem, albo nie ma ustanowionego reprezentanta, wtedy wkracza Polskie Biuro Ubezpieczeń Komunikacyjnych, które pełni funkcję organu odszkodowawczego. Ono likwiduje szkody, a następnie domaga się zwrotu wypłaconych pieniędzy od ubezpieczyciela sprawcy szkody. Żądania wypłaty odszkodowania nie są rozpatrywane przez PBUK, jeżeli poszkodowany lub uprawniony wystąpił na drogę sądową przeciwko zakładowi ubezpieczeń. 

Oczekujesz pomocy? Zgłoś się do nas. Bezpłatne konsultacje prawne:

http://pzolukaszodszkodowania.pl.tl/Mia%26%23322%3Be%26%23347%3B-Wypadek--f-.htm
Wyślij Odpowiedź