Szkolenie z kinezygerontoprofilaktyki

Ogłoszenie jest nieaktualne, ale jeśli jesteś zainteresowany prześlij zapytanie do ogłoszeniodawcy być może oferta będzie ważna w przyszłości.

Lokalizacja: Kraków
Data: 2014-03-21, 15:01:25

KURS INSTRUKTORÓW ZE SPECJALNOŚCIĄ KINEZYGERONTOPROFILAKTYKA (PROWADZENIE ZAJĘĆ Z OSOBAMI 55+)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym związanym m.in. z demograficznym starzeniem się społeczeństwa oraz wzrastającym prozdrowotnym oczekiwaniom seniorów, ACTIVE WOMAN Studio Promocji Zdrowia i Urody organizuje kurs instruktora kinezygerontoprofilaktyki.
Ukończenie takiego kursu daje uprawnienia i upoważnia do prowadzenia i organizowania zajęć dla osób dojrzałych, tj. po 55 roku życia.

 Kurs organizowany z ramienia Stowarzyszenia Kultury Fizycznej: Polskiej Federacji Sportu Powszechnego przy AWF w Krakowie (KRS 0000394665)

MIEJSCE:
Studio Active Woman, ul. Józefińska 11,( Stare Podgórze)30-529  KRAKÓW

TERMIN ROZPOCZĘCIA : 12 KWIETNIA

TERMINY ZJAZDÓW:
I. 12,13. 04 
II. 26,27. 04
III. 17,18. 05
IV. 31.05, 01.06
V. 14,15.06.

 

• termin rozpoczęcia kursu uzależniony jest od ilości zgłoszeń, może ulec przesunięciu.
• cały kurs obejmuje: 80 godzin (35h zagadnienia wprowadzające, 45 h moduły tematyczne – zajęcia praktyczne)
• tryb zajęć: weekendy (soboty, niedziele) – zjazdy co 2 tygodnie

PROWADZĄCY:
dr G.Kołomyjska-  specjalista gerontologii, kinezygerontoprofilaktyki; instruktor i licencjonowany szkoleniowiec Nordic Walking. Osoba z ogromnym doświadczeniem naukowym i zawodowym. Były pracownik AWF Kraków.

dr n.med. Barbara Gryglewska -  geriatra, pracownik CM UJ, Katedra Chorób Wewnętrznych i Gerontologii.

Dorota Czernichowska-Stanek – mgr fizjoterapii, absolwent AWF Kraków, instruktor i wykładowca podyplomowych kursów terapii manualnej. Tłumacz kursu medycyny manualnej opartej na technikach chiropraktycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej i uroginekologii. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej oraz terapii  wysiłkowego nietrzymania moczu.

CENA:
1300zł całość, studenci, oraz osoby, które odbyły u nas szkolenia 10% zniżki.

 

PROGRAM KURSU:
Program kursu zapewnia przygotowanie instruktorów do pracy w Ogniskach TKKF, Klubach Rekreacyjno-Sportowych, Klubach Fitness, Domach Pomocy Społecznej, Ośrodkach Usług Opiekuńczych, Klubach Seniora i Uniwersytetach III Wieku i innych placówkach działających na rzecz osób starszych. Uwzględnia on różne zmiany zachodzące w organizmie pod wpływem wieku, potrzeby ludzi starszych oraz różne występujące w gerontologii tendencje istotne w pracy z osobami starszymi. Szczególną uwagę w tym programie kształcenia kładzie się na tematykę prozdrowotną w kontekście przygotowania do starości,  profilaktykę.

Uczestnicy kursu są gruntownie przygotowani do prowadzenia różnych form zajęć i aktywności ruchowych z seniorami.

Zgłoszenia należy wysłać  na (skorzystaj z formularza)

Więcej informacji na http://www.uroda.krakow.pl/kurs-instruktorow-ze-specjalnoscia-kinezygerontoprofilaktyka-prowadzenie-zajec-z-osobami-55/

 

kurs kinezygerontoprofilaktyki
Wyślij Odpowiedź